Įvaikinimas – tai galimybė suteikti naują šeimą vaikui, jei jis negali augti biologinėje šeimoje. Tai teisinis procesas, kurio metu visos biologinių tėvų teisės ir pareigos yra perduodamos įtėvių šeimai. Įvaikinti vaikai praranda bet kokius teisinius ryšius su biologiniais tėvais ir tampa visateisiais naujos šeimos nariai. Įvaikintojai laikomi vaiko tėvais pagal įstatymą, o pats įvaikinimo procesas yra konfidencialus.

 

Kaip tapti globėju (rūpintoju) ar įtėviu:

  1. Pateikiate prašymą ir būtinus dokumentus Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui.
  2. Išklausote mokymus, kuriuos veda globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistai. Mokymai  yra nemokami ir trunka ne ilgiau kaip 3 mėnesius.
  3. Esate įrašomi į norinčių įvaikinti sąrašą. Atsižvelgiant į vaiko interesus ir šeimos lūkesčius, parenkamas ir šeimai įvaikinti siūlomas konkretus vaikas. Šeima susitinka su vaiku ir apsisprendžia priimti šį pasiūlymą įvaikinti ar ne.
  4. Kreipiatės į teismą dėl įvaikinimo. Sprendimas teisme dėl įvaikinimo priimamas maždaug per 2 mėnesius.

 

Įvaikintojais gali būti pilnamečiai abiejų lyčių nuo aštuoniolikos iki penkiasdešimties metų, geros sveikatos, neteisti, tinkamai pasirengę įvaikinti asmenys. Teisę įvaikinti turi sutuoktiniai, tačiau išimtiniais atvejais leidžiama įvaikinti nesusituokusiam (vienišam) asmeniui ar vienam iš sutuoktinių.

 

Nuorodos:

http://www.vilnius.lt/index.php?3039577067

https://teisesvartai.lt/naudinga-informacija/ivaikinimas/