Socialinės priežiūros tarnyba

Nuo 2017 m. balandžio 1 d. VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ socialinės priežiūros tarnyboje, adresu Piliakalnio g. 84, Nemenčinėje, vykdo projektą „Socialinės priežiūros paslaugos, teikiant kompleksinę pagalbą besilaukiančioms moterims ir vienišų motinų šeimoms su vaikais iki trejų metų amžiaus, paslaugos Vilniaus regione“.

Projektas įgyvendinamas Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Neįgaliųjų reikalų departamentui įgyvendinant projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“.

Vykdomas projektas orientuotas į vaikus, patiriančius riziką bei jų šeimos narius. Objektas yra Socialinės priežiūros paslauga, teikiant kompleksinę pagalbą besilaukiančioms moterims ir motinoms, vienoms auginančioms vaiką / vaikus iki 3 metų amžiaus (vienas ar du vaikai gali būti vyresni).

Paslaugos trukmė – 6 mėnesiai, per kuriuos ne mažiau kaip 12 moterų (besilaukiančių ir/ar turinčių vaikų iki 3 metų amžiaus) turėtų gauti šią paslaugą. Paslauga teikiama nepriklausomai nuo moterų deklaruotos gyvenamosios vietos.

Projekto lėšomis apmokama moterų apgyvendinimo paslauga, įskaitant inventorių, būtiniausios higienos priemonės ir kt., bei čia dirbančių darbuotojų paslaugos.

Priėmus sprendimą dėl socialinių paslaugų teikimo, besilaukianti moteris ar motina su vaiku / vaikais, apgyvendinama „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ socialinės priežiūros padalinyje, kur pati tvarkosi buitį, apsiperka iš savo turimų lėšų, gamina maistą, iš dalies padedant individualios priežiūros personalui.

Apgyvendintoms  moterims sudaromi individualūs socialinės priežiūros planai, numatantys teikiamos pagalbos koordinavimą: švietimo, sveikatos apsaugos, teisėsaugos ir kt.